26 Nis 2020

2020 Sürdürülebilir Kalkınma Raporu

Birleşmiş Milletler Sürdürülebilir Kalkınma Çözümleri Ağı (UN SDSN)’in Bertelsmann Stiftung işbirliğinde 2016’dan bu yana hazırladığı ve Haziran 2020’de beşincisini yayınlayacağı 2020 Sürdürülebilir Kalkınma Raporu (Sürdürülebilir Kalkınma Amaçları Endeksi ve Göstergeleri – SDG Index and Dahdboards) değerlendirmelerinde kullanılan veriler kamuoyu incelemesine açılmıştır.

2020 Sürdürülebilir Kalkınma Raporu verileri ve incelemeniz için ön değerlendirme tablolarına ilişik erişim için: sdgindex.org/consultation-database

Rapor tüm Birleşmiş Milletler üye ülkelerini kapsamakta ve ülkelerin Sürdürülebilir Kalkınma Amaçları konusunda performanslarına ve sürdürülebilirlik eğilimlerine ışık tutmaktadır. Önceki yıllarda olduğu gibi, uluslararası kuruluşlar veya diğer veri sağlayıcılar tarafından tüm ülkeler için yayınlanan uluslararası karşılaştırılabilir verilere güveniyoruz. Ancak göstergeler geliştirilmeye ve tablolar iyileştirilemeye devam edilmektedir. Herhangi bir hataya veya eksik bilgiye neden olmamak için verilerin alıntılanmaması veya referans olarak kullanılmamasını rica ediyoruz.

Kullanılan veri kaynaklarının, gösterge tablolarının, hedef başarısını belirlemek için kullanılan eşiklerin ve eğilim verilerinin önerilen analizi hakkındaki görüşlerinizi ve rapora dahil edilebilecek diğer verilere yönelik düşüncelerinizi 8 Mayıs 2020 Cuma gününe kadar online formumuz sdgindex.org/consultation aracılığıyla gönderin.

Sorularınız için sdgindexconsultation@unsdsn.org adresinden de bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Bir cevap yazın