12 Kas 2020

Kurumsal Sosyal Sorumluluk Zirvesi Yapıldı

SDSN Türkiye’yi ağırlamakta olan Boğaziçi Üniversitesi Yaşamboyu Eğitim Merkezi tarafından, 15 Ekim 2020 Perşembe günü Boğaziçi Universitesi Kurumsal Sosyal Sorumluluk Zirvesi düzenlendi.  Zirvede, SDSN Türkiye, başta SDSN kurucusu Prof. Dr. Jeffrey Sachs olmak üzere bir çok değerli kurum yöneticisinin katıldığı etkinlikte “Dayanışmanın Gücü”, “Sürdürülebilirlik: Başka Bir Dünya Mümkün mü?”,  “Bir Tık’la Dijital Dönüşüm” ve“Endüstrinin Yol Haritası: Dijitalleşme” oturumlarına ev sahipliği yaptı.

Birleşmiş Milletler Sürdürülebilir Kalkınma Çözümleri Ağı ( UN SDSN ) Küresel Direktörü Prof. Dr. Jeffrey Sachs, UN SDSN Türkiye’nin daveti üzerine Boğaziçi Üniversitesi’nin 15 Ekim Perşembe günü çevrimiçi düzenlediği Kurumsal Sosyal Sorumluluk Zirvesi’ne katıldı. “Sürdürülebilirlik: Başka Bir Dünya Mümkün mü?” oturumu öncesinde, Prof. Sachs; “Sürdürülebilir Kalkınma Amaçlarının lşığında Dayanışma ve Ortaklıklar” temalı bir konuşma gerçekleştirdi.

Covid-19 sonrası toplumsal refahın yeniden tesisi ve daha iyi bir gelecek için Sürdürülebilir Kalkınma Amaçlarının yol göstericiliğinin önemine değinen Prof. Sachs, SDSN’in Haziran 2020’de yayınladığı Sürdürülebilir Kalkınma Raporu 2020’nin bulgularından hareket ile dünyanın içinde bulunduğu sağlık, ekonomik ve insani krizleri aşmak için küresel işbirliği için dayanışmanın ve ortaklıkların önemini gündeme getirdi.

Prof. Sachs’ın konuşmasının hemen ardından başlayan ve kolaylaştırıcılığını Boğaziçi Üniversitesi Yaşamboyu Eğitim Merkezi ve UN SDSN Türkiye Direktörü Dr. Tamer Atabarut’un gerçekleştirdiği “Sürdürülebilirlik: Başka Bir Dünya Mümkün mü?” oturumunda, Reckitt Benkiser Pazarlama Direktörü Tarık Bayar, Unilever Dış İlişkiler Direktörü Ebru Şenel Erim, Nestlé Kurumsal İletişim ve Pazarlama Direktörü Zeynep Sungu ve Grafi2000 Prodüksiyon’un Kurucusu, Karikatürist Varol Yaşaroğlu, Prof. Jeffrey Sachs’ın mesajları çerçevesinde pandeminin getirdiği krizlere üretmek için dayanışmanın gücünü ele aldı ve pandemi döneminde sürdürülebilirlik konusunda yürüttükleri çalışmaları aktardı. “Bir Tık’la Dijital Dönüşüm” ve “Endüstrinin Yol Haritası: Dijitalleşme” oturumlarında Kibar Holding Kurumsal İletişim Müdürü Nilüfer Fişek Öker ve Schneider Kanal Yönetimi Genel Müdür Yardımcısı Gökhan İşbitiren kurumlarının pandemi döneminde yürüttükleri kurumsal sosyal sorumluluk projelerini ve özellikle gençlere yönelik girişimlerini paylaştı.

Bir cevap yazın