29 Mar 2020

SANAL DÜNYA KONFERANSI |SALGIN HASTALIKLAR VE KORONAVİRÜS EKONOMİSİ

SDSN Global liderliğinde düzenlemekte olduğumuz “Salgın Hastalıklar ve Koronavirüs Ekonomisi” konulu COVİD19’un halk sağlığı ve sürdürülebilir kalkınma amaçlarına etkisini ele alan etkinliğimiz 30 Mart 2020 Pazartesi günü Türkiye saati ‪14.00-18.00‬ arasında gerçekleştirilecektir.

Uzaktan erişim ile gerçekleştireceğimiz Konferansımıza dünya genelinde gösterilen yoğun ilgi nedeni ile bekleme listemize kaydolmak / veya etkinlikten sonra etkinliğin video kaydına erişim için ilişik linkten kayıt yaptırılmasını rica ederiz.

Kayıt için :

https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLSd6ZjRmHwZTS8L7_4BYeKL9ElYOn40jRyl-Rzio6j5r2jNNeg/viewform?usp=sf_link

Etkinlik oturumlarını SDSN’nin YouTube kanalındada seyredebilirsiniz: 

https://www.youtube.com/user/UNSDSN

Konferans Hakkında:

SANAL DÜNYA KONFERANSI

SALGIN HASTALIKLAR VE KORONAVİRÜS EKONOMİSİ 

30 Mart 2020, Pazartesi

14:00-18:00 (Türkiye Saati)

COVID-19 küresel salgını, yaşama ve çalışma şeklimizi hızla değiştiriyor. Sürdürülebilir Kalkınma çağında ve dünyanın Sürdürülebilir Kalkınma Amaçlarına (SKA) ulaşmak için çalıştığı bir dönemde, COVID-19, tüm dünyada Sürdürülebilir Kalkınma Amaçlarının uygulanması çabalarını karmaşıklaştırmakta ve bulaşıcı hastalıkların azaltılması, eğitime erişim, ortalama yaşam süresinin iyileştirilmesi ve insana yaraşır iş temini gibi amaçlara ulaşmak için önemli bir risk oluşturmaktadır. 

Sanal Dünya Konferansı, COVID-19‘un halk sağlığı ve Sürdürülebilir Kalkınma Amaçları üzerindeki etkilerini incelemenin yanı sıra bilim temelli yanıtlar üzerine önerilerde bulunmaya çalışacaktır.

Bir cevap yazın